Nasza Szkoła jest "otwarta" od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30 - Serdecznie Zapraszamy!!!

zs2.sekretaria@gmail.com

Zespół Szkół Nr 2

Technikum ekonomiczne, Technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz Zasadnicza szkoła zawodowa.

Budynek Zespółu Szkół Nr 2

Idealny dojazd, centrum miasta przy głównej ulicy. Obok duży parking, Biblioteka i Posterunek Policji...

Zespół Szkół Nr 2

Technikum ekonomiczne, Technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz Zasadnicza szkoła zawodowa.

Spotkanie w Werder

Pamiątkowe zdjęcie z międzynarodowej wyprawy z naszymi kolegami i koleżankami z niemieckiej szkoły w Werder

Zespół Szkół Nr 2

Technikum ekonomiczne, Technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz Zasadnicza szkoła zawodowa.

Szkoła na "5"!

Nasza szkoła jest OK.. a najlepszy zawód tylko z nami!

Zespół Szkół Nr 2

Technikum ekonomiczne, Technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz Zasadnicza szkoła zawodowa.

Boisko "Orlik"

Od października 2011 roku zajęcia z wychowania fizycznego prowadzone są na nowych boiskach kompleksu sportowo-rekreacyjnego "Orlik"...

modul by : camp26

DZIEŃ EKONOMICZNY W ZBĄSZYŃSKIEJ DWÓJCE

W dniu 27 lutego 2013 r. w naszej szkole odbył się „Dzień ekonomiczny”. Hasłem przewodnim święta ekonomistów były podatki. Uczniowie Technikum ekonomicznego przybliżyli innym uczniom ten temat,  wyjaśnili co to jest podatek, jaka jest jego konstrukcja, kto je płaci i dlaczego, jakie są formy opodatkowania dla osób fizycznych i prawnych. Następnie uczniowie obejrzeli film, który w zabawny sposób ukazywał obowiązek podatkowy  i zachowania ludzi w stosunku do tego obowiązku i samego podatku. Uczniowie klas ekonomicznych wykazali się dużą przedsiębiorczością  zbierając od sponsorów fanty, które zostały przeznaczone na nagrody w konkursach i loterii fantowej.

W Dniu Ekonomicznym gościliśmy przedstawicieli banku PKO BP SA, którzy opowiedzieli o działalności tego banku, a także przybliżyli ofertę produktów i usług tam dostępnych  dla klientów indywidualnych i dla firm. Spotkanie z przedstawicielami banku PKO BP SA było również okazją dla uczniów na zadanie  wielu pytań dotyczących samej oferty a także genezy banku.

Naszą szkołę odwiedzili także przedstawiciele Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, którzy przyjechali do nas z wykładem pt „Autoprezentacja” Pokazali uczniom jak autoprezentacja – czyli prezentacja samego siebie jest ważna zarówno w szkole jak i poza nią. Opowiadali, jak wiele o nas mówi ubiór, fryzura, makijaż, zapach i gesty, które wykonujemy. mówią o nas. Goście z WSB przedstawili również ofertę edukacyjną poznańskiej uczelni wyższej.

W związku z obchodami Dnia Ekonomicznego  zostało zorganizowanych wiele konkursów, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły:

 

Więcej: DZIEŃ EKONOMICZNY W ZBĄSZYŃSKIEJ DWÓJCE

 

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 pod największymi wiatrakami na świecie

Zespół Szkół nr 2 jest jedną z 30 szkół w województwie wielkopolskim, wybraną do realizacji unijnego projektu OZE spośród wszystkich szkół technicznych województwa oraz jedną z 12 szkół, w której zostanie otwarty nowy kierunek kształcenia: Technikum Systemów i Urządzeń Energii Odnawialnej.  We wrześniu rozpoczął się cykl warsztatów dla grupy 12 uczniów technikum, którzy  uczestniczą w wykładach, ćwiczeniach i eksperymentach dotyczących odnawialnych źródeł energii i ich wykorzystania. Szkoła została wyposażona w nowoczesne zestawy eksperymentalne, sprzęt multimedialny potrzebne do realizacji projektu. Zestawy edukacyjne pozwalają zbadać wszystkie podstawowe technologie wykorzystywane podczas uzyskiwania energii z odnawialnych źródeł energii. Pokazują, jak energia odnawialna może być przekształcana i wykorzystywana. Aby wzbogacić wcześniej zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Paproci koło Nowego Tomyśla. W tej niewielkiej wiosce pracują dwa najwyższe wiatraki na świecie.

Cenne informacje uczestnicy wyjazdu uzyskali od właściciela fermy pana Grzegorza Bartola, który  bardzo interesująco i rzeczowo przedstawił zasady pracy elektrowni wiatrowej.Olbrzymie wiatraki wyróżnia nie tylko wysokość ale też konstrukcja. Zwykle wiatraki stawia się na słupach, tutaj podstawą jest kratownica. - Słupy pozwalają na budowę wiatraków do wysokości 140 metrów, a te wraz z ze skrzydłem mają 210 metrów od ziemi. Jeden maszt stanowiący podstawę wiatraka waży około 350 ton. Masa znajdujących się na szczycie 14-metrowej gondoli i śmigieł to 150 ton. Konstrukcja wiatraków umożliwia takie ustawienie, by skierowane były w najdogodniejszą stronę. Wysokość wiatraków nie jest przypadkiem. - Wiatr wieje tu 25 procent lepiej, niż na wysokości 100 metrów.

Całość oparta jest natomiast na ponad 1500 tonowych fundamentach. Sama nakrętka na jedną z tysięcy śrub, służących do skręcenia konstrukcji waży ponad ćwierć kilograma. Aby zobrazować wielkość konstrukcji można jeszcze dodać, że między nogami wieży kratownicowej zmieściłaby się bez problemu dwujezdniowa droga ekspresowa włącznie z pasem rozdzielającym. Nie do przecenienia w całej konstrukcji jest też rola zainstalowanej na szczycie awioniki. Analizuje ona kierunek i siłę wiatru, a następnie ustawia gondolę, oraz śmigła (ważące po 3 tony każde) tak, aby najefektywniej wykorzystać warunki pogodowe. Kiedy wiatraki się ruszają to wygląda to,  jakby śmigła obracały się raczej majestatycznie. Przy założonej wietrzności rzędu 6m/s końcówka śmigła  w rzeczywistości porusza się z prędkością ponad 300km/h. Turbiny mają produkować około 18000 MWh rocznie. Taka ilość prądu wystarczy do zasilenia średniej wielkości miasteczka. Inwestycja ma zacząć się zwracać za siedem lat. Właściciel elektrowni wielokrotnie podkreślał, że w dobie rosnącego zapotrzebowania na tego typu energię oraz na wymogi, z których musi wywiązać się Polska – rynek potrzebuję i będzie potrzebował specjalistów wykwalifikowanych w dziedzinie odnawialnych źródeł energii – z potrzebnymi do tego certyfikatami.

Wiatrak pracuje przez 24 godziny na dobę i przez cały ten czas monitorowana jest jego praca. Poza tym trzeba go serwisować i zarządzać jego pracą – jak mówi pan Grzegorz Bartol, do tego potrzeba specjalistów.

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Jak twierdzą językoznawcy żyjemy w świecie wielkiego wymierania języków. Obchodzony 21 lutego pod patronatem UNESCO Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma zwrócić uwagę ludzi na ten problem. Święto zostało ustanowione w 1999 i ma za zadanie ochronę różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. Tegoroczne święto obchodzone jest pod hasłem „Książki dla nauki języków obcych”. W ten sposób UNESCO chce podkreślić, jak ważne jest zapisywania języka.

Żyjemy w świecie, w którym ludzie nagminnie wysyłają SMS-y i e-maile, ale rzadko używają w nich znaków diakrytycznych potocznie zwanych „ogonkami”. Dlatego w tym roku w Polsce w ramach obchodów Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ruszyła kampania „Język polski jest ą–ę”. Znaki diakrytyczne są najbardziej charakterystyczną cecha naszego języka. Niestety połowa Polaków przyznaje, że ich nie stosuje.

Język polski jest jednym z 25 największych języków na świecie. Wiadomo, że nie należy do najłatwiejszych, ale właśnie dlatego powinniśmy dbać o nasz język narodowy i starać się mówić i pisać bez błędów.

W naszej szkole w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przeprowadzono dwa konkursy. Pierwszy z nich „Walka z bykami, czyli corrida ortograficzna” sprawdzał znajomość ortografii. Spośród 50 uczestników konkursu wyłoniono trójkę laureatów:

  • Mistrzem ortografii została Monika Tratwal z klasy pierwszej technikum ekonomicznego,
  • drugie miejsce zajęła Marta Ratajczak z drugiej klasy zasadniczej szkoły zawodowej,
  • trzecie miejsce zajęła Aleksandra Kurpisz również z drugiej klasy ZSZ.

Natomiast w piątek, 22 lutego odbył się drugi z zaplanowanych konkursów – SZKOLNY KONKURS WIEDZY O JĘZYKU POLSKIM – „POLSZCZYZNA BEZ TAJEMNIC”. Wzięło w nim udział ponad 30 uczniów. Każdy miał do wykonania 19 ćwiczeń. Zostały one tak dobrane, by sprawdzały kompetencje językowe uczestników konkursu. Wyniki zostaną podane w późniejszym termie.

 

Wiem więcej o ZUS

W dniach 12, 19.02.2013 r. odbyły się spotkania uczniów klas Technikum Ekonomicznego z kierownikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Tomyślu – Anną Pawlak. Celem spotkań była popularyzacja wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat ubezpieczeń, poznać zadania realizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz zakres działania w szczególności zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym, prawa pracowników i obowiązki pracodawców.

Warsztaty prowadzone były w formie pogadanki połączonej z prezentacją multimedialną. Wzięli w nich udział uczniowie I, II i III klasy Technikum Ekonomicznego. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowanie ze strony uczniów.

 

 

Spotkanie z Krzysztofem Sadowskim

14 lutego naszą szkołę odwiedził dziennikarz radia Merkury pan Krzysztof Sadowski. Opowiedział on o swojej pracy w radiu oraz działalności wolontariatu, którą prowadzi wraz z dużą grupą swoich studentów.W ramach pomocy wyjeżdżają do różnych krajów na całym świecie, między innymi na Madagaskar, do Tanzanii, na Syberię.

Zaprezentowany film pokazał życie ludzi, a przede wszystkim dzieci, ich problemy oraz pomoc, jaką uzyskują poprzez wszelkiego rodzaju akcje humanitarne. Spotkanie to w dniu św. Walentego, w dniu okazywania sobie wzajemnej miłości, życzliwości okazało się bardzo trafne. To właśnie miłość do drugiego człowieka spowodowała, że dziewczyny z Poznania zostawiając często swój dom , dobrą pracę  wyjechały na Madagaskar nieść pomoc osieroconym dzieciom.Młodzież mogła dokonać refleksji o swoim życiu, o możliwościach realizowania swoich marzeń w kontekście osób innych – dla nas trudnych do zaakceptowania form życia.

Uczestnicy montażu słowno – muzycznego z większymi emocjami i  wrażliwością  dokonywali przekazu o możliwości obchodzenia tego święta.  Piosenki i słowa mówiące o miłości, sympatii, wzajemne życzenia były miłym zakończeniem spotkania.

 

 

 

Projekt "Filmowa wiosna"

Spojrzenie okiem młodego człowieka na temat świąt rodzinnych w różnych krajach jest tematem pierwszego filmu, który przygotowują grupy polska i niemiecka w ramach projektu filmowego. W dniach 11-15 lutego miała miejsce kolejna wizyta gości z niemieckiej szkoły w Werder/Havel. To kontynuacja pracy nad projektem Filmowa Wiosna, który uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 realizują od września 2012r. Tym razem w Zbąszyniu przez tydzień gościli uczniowie z Niemiec, którzy wraz z opiekunami poznawali tajniki sztuki filmowej. Od poniedziałku 11.02.2013r. uczestniczyli w warsztatach filmowych prowadzonych przez redaktora Leszka Wawrzyńskiego. Zobaczyli jak powstają „Wiadomości lokalne”. W ten sposób mogą oni rozwijać swoje zainteresowania. Młodzież miała okazję zapoznać się ze sprzętem technicznym używanym w telewizji, próbowali swoich sił czytając tekst z prombtera, oraz nagrywając swoje wypowiedzi na tle naszych zbąszyńskich wiadomości. Wielu z nich po raz pierwszy w życiu stało przed kamera telewizyjną w roli spikera, bądź operatora kamery i zadania, które zostały im zlecone, nie należały do najłatwiejszych, okazuje się bowiem, że nie wszyscy wiedzą, że kamerę trzeba odpowiednio przygotować przed pracą. Kolejnymi etapami była praca z przygotowanym już przez młodzież materiałem filmowym oraz nauka obróbki filmu. Młodzież doszła do wniosku, że nie spodziewała się takiego ogromu pracy, jaki trzeba włożyć w krótki kilkuminutowy film.

Punktem kulminacyjnym spotkania uczestników projektu był wspólny wyjazd do Warszawy, gdzie zwiedzali budynek Telewizji Polskiej od „kuchni”. Ogromne wrażenie na młodzieży zrobiły studia telewizyjne, w których przyjrzeli się pracy reżyserów, aktorów oraz prezenterów telewizyjnych. Zwiedzili studio „Jaka to melodia” chociaż nie udało się porozmawiać z prowadzącym ten program, to było to duże przeżycie. Również studia programów „Kawa czy herbata” oraz „Pytanie na śniadanie” zrobiły na młodzieży duże wrażenie.   Młodzież zwiedziła również Sejm gdzie spotkała kilku znanych z prasy i telewizji polityków oraz Stadion Narodowy. Mimo, że pogoda nam nie dopisała wybraliśmy się również na spacer po stolicy zwiedzając stare miasto, pałac prezydencki oraz pałac kultury.

Głównym celem projektu jest praca nad realizacją filmów. Jeden ma przedstawiać święta rodzinne i ich znaczenie w naszym życiu. Drugi film ma dotyczyć problemu szeroko rozumianego dialogu międzynarodowego młodzieży. Tu młodzi ludzie oprą się głównie na temacie wymiany szkolnej, która trwa już od 2008 roku. Prace nad nimi już są prowadzone.II etap projektu został wsparty prze Fundację Współpracy Polsko Niemieckiej w kwocie 5280.

Na tym współpraca się nie kończy. Czeka nas jeszcze jedno spotkanie w kwietniu w Werder. Wtedy to ostatnie prace nad filmami prowadzone będą w Niemczech, pod okiem zagranicznych fachowców. Strona niemiecka przygotowuje równie ciekawe zajęcia filmowe oraz językowe dla naszej młodzieży. Finałowy pokaz nagranych filmów będzie miał miejsce we Francji. Obiecujemy jednak, że wszyscy zainteresowani będą mogli je obejrzeć również w Zbąszyniu.

 

 

 

Akcja krwiodawstwa

W dniu 8.02.2013 po raz kolejny w naszej szkole odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. W tej akcji wzieli udział uczniowie szkoły z klasy czwartej i trzeciej technikum, oraz mieszkancy Zbąszynia. Była duża grupa uczniów, którzy przyszli po raz pierwszy, aby podzielić się z innymi tym co najcenniejsze, czyli swoją krwią. Liderem z naszej szkoły jest Mateusz Bańdur, który oddał ponad 3 litry krwi (uczeń 4 klasy). W tym dniu oddało krew ogółem około 40 osób. W ten sposób pobrano około 18 litrów krwi. Zaczęcamy  Wszystkich, aby włączyli się do akcji krwiodawstwa.

 

Zabawa walentynkowa

Już po raz piąty w minioną sobotę bawiliśmy się na zabawie walentynkowej w Domu Katolickim, zorganizowanej tradycyjnie przez naszą szkołę.Zabawa ta weszła na stałe do grafiku imprez szkolnych. Zawsze w sobotę najbliższą Świętu Zakochanych Zespół Szkół nr 2 organizuje otwartą zabawę karnawałową, z której całkowity dochód jest przeznaczany na potrzeby uczniów. W ten sposób szkoła może realizować dodatkowe zadania i pomagać uczniom. Tegorocznym celem jest dofinansowanie wyjazdu młodzieży do Francji w ramach projektu :" Filmowa wiosna ", w której uczestniczymy wraz z młodzieżą z Niemiec.Jak zwykle atmosfera i zabawa była wspaniała. Goście bawili się od godziny 20.00 do białego rana przy muzyce zespołu „Condor” z Pniew, który zabawiał wszystkich rewelacyjnie. W czasie zabawy można było wziąć udział w konkursie i wygrać cenne nagrody ufundowane przez sponsorów, sympatyków, rodziców oraz majstrów, na których hojność i pomoc placówka zawsze może liczyć.   Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, a sponsorom za ufundowanie nagród.

Zapraszamy serdecznie Wszystkich na kolejną już przyszłoroczną zabawę walentynkową.

 

Uwaga konkurs !!!

„Jak Unia Europejska zmienia moje

otoczenie/szkołę/miasto/gminę?”

 

Powiatowy konkurs organizowany przez Posła Jakuba Rutnickiego

pod patronatem europosłanki Sidonii Jędrzejewskiej

 

  • przygotuj prezentację multimedialną, krótki filmik, fotostory, zdjęcia i złóż do 8 marca 2013 w sekretariacie naszej szkoły
  • najlepsza praca zakwalifikuje ucznia do II etapu na szczeblu powiatowym

 

główna nagroda: 5 dniowy wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli


bliższych informacji udziela p. J.Przybyła sala 29

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, naprawdę warto !!!

 


 

Konkurs recytatorski Wisławy Szymborskiej

RELACJA Z KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Zespół Szkół Nr 2 w Zbąszyniu zorganizował MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DEDYKOWANY PAMIĘCI  WISŁAWY SZYMBORSKIEJ – „NIEKTÓRZY LUBIĄ POEZJĘ”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i odbył się 1 lutego 2013r o godz. 11.00.

Celem konkursu była nie tylko popularyzacja twórczości W. Szymborskiej, ale przede wszystkim chęć oddania hołdu wielkiej polskiej Noblistce w pierwszą rocznicę jej śmierci.

Do konkursu zgłosiło się 18 uczestników – uczniów Gimnazjum  w Chrośnicy i w Zbąszyniu. Każdy z nich przygotował własną interpretację jednego wybranego wiersza poetki. Wszyscy uczniowie wykazali się wielkim talentem i zachwycili komisję oryginalnymi interpretacjami utworów i wielkimi umiejętnościami recytatorskimi.

Komisja konkursowa wytypowała zwycięzców:

pierwsze miejsce – Julia Kubicka

drugie miejsce – Karolina Krupka

trzecie miejsce – Adrianna Bartkowiak

Serdecznie gratulujemy zwycięzcomJ. Wszystkim uczestnikom zaś gorąco dziękujemy. Niech obcowanie z poezją przynosi Wam jak najwięcej radości

 

 

Początek ferii w tropikach

Aby wylegiwać się na tropikalnej plaży nawet w środku zimy, nie trzeba lecieć na drugi koniec świata. Tuż za naszą granicą zachodnią, w potężnym hangarze mieści się „Tropical Islands”, czyli „Tropikalna Wyspa”. Pobyt na niej był jednym z celów wycieczki uczniów Zespołu Szkół Nr w Zbąszyniu, którzy wraz z opiekunami: dyrektorem M. Furmanem, M. Szulc, M. Brudnicką oraz J. Przybyłą mieli okazję skorzystać z tamtejszych atrakcji.

Wyspa liczy aż 66 tys.mkw. Zbudowano ją w gigantycznym hangarze, który liczy 360 m długości, 210 m szerokości i aż 107 m wysokości. Jednocześnie może tam wypoczywać aż 8 tys. gości. Koszt budowy i urządzenia tropikalnego raju wyniósł ponad 100 mln euro. Pod kopułą „Tropical Islands” panuje przez cały rok temperatura ok. 27 st. C. Projektanci obiektu zadbali o to, by goście spędzający tam czas mieli wrażenie, że są naprawdę w innej części świata. W ten oto bardzo przyjemny sposób uczniowie rozpoczęli ferie zimowe. Mimo że za oknem padał śnieg a temperatura była ujemna, mogliśmy korzystać z uroków tropiku. Przestrzeń hangaru jest podzielona na kilka stref. Można zażyć kąpieli w „południowym morzu" (temperatura wody w nim wynosi 28 st. C). Jego akwen stanowi powierzchnię równą czterem basenom o wymiarach olimpijskich. Urządzono przy nim nawet osobną piaszczystą plażę. Niektórzy z nas jednak woleli cieplejszą wodę, dlatego wybrali kąpiel w mniejszej lagunie, w której woda miała temperaturę 32 st. C. Podziwialiśmy również tropikalną dżunglę, rosnącą na 10 tys. Natomiast w deszczowym lesie, w którym rośnie ponad pięćset gatunków tropikalnych roślin, głównie z obszaru Południowej Azji, można się było natknąć na wodospad, bagna oraz różne zwierzęta.

Po zakończeniu zabaw na wyspie, młodzież udała się Berlina, gdzie zwiedzała główne atrakcje miasta, a następnie wszyscy udali się do Niemieckiego Muzeum Techniki. W stolicy Niemiec znajduje się ponad 170 muzeów, ale właśnie „Deutsches Technikmuseum” stanowi obowiązkowy punkt programu każdej wycieczki. Muzeum to atrakcyjne jest zwłaszcza dla chłopców i to w każdym wieku! W kilku budynkach można zobaczyć, jak rozwijała się myśl techniczna na przestrzeni wieków. W opinii naszych uczniów do najciekawszych ekspozycji należy wystawa dotycząca kolejnictwa, która robi olbrzymie wrażenie. Zawiera bowiem ok. 40 oryginalnych, wielkich eksponatów w postaci lokomotyw i wagonów. W ten sposób pokazano przekrój historii kolejnictwa od jego początków w XIX wieku po dzień dzisiejszy. Wszystkie eksponaty można dotknąć, do wielu wejść do środka, a nawet zobaczyć jak wyglądają od spodu (stoją na tzw. kanałach).  Duże wrażenie na zwiedzających robi też wystawa lotnictwa. Zgromadzono kilkadziesiąt samolotów, które ukazują historię lotnictwa w pigułce: od balonów do nowoczesnych maszyn. To prawdziwa gratka nie tylko dla pasjonatów lotnictwa. Samoloty zajmują większą część głównego budynku, umieszczone zostały na kilku kondygnacjach.  Jeden z nich zamontowano nawet na dachu tuż nad wejściem do kompleksu. Pozostałe ekspozycje dotyczą m.in. filmu, fotografii, telekomunikacji, komputerów, energetyki, papiernictwa, tekstyliów, przemysłu chemicznego i farmaceutycznego. Jest tego na tyle dużo, że samo przejście wszystkich ekspozycji zajmuje wiele godzin, a nawet cały dzień.

Po dwugodzinnym pobycie w muzeum, udaliśmy się w drogę powrotną, zatrzymując się jeszcze na krótką przerwę w centrum handlowym, by każdy uczestnik wycieczki mógł przywieźć do domu choć małą pamiątkę.

 

Plan zajęć

 

już niebawem pojawi się plan na pozostałe zjazdy

31.01.2015

01.02.2015

14.02.2014

15.02.2014

Kl. I

Kl. II

Kl. III

Kl.I

Kl.II

Kl. III

Kl. I

Kl II

Kl III

Kl. I

Kl II

Kl III

Hist

Jpol

Geog

chem

Hist

Geog

In/jn

Hist

Mat

 

mat

Przy

hist

Jpol

Geog

chem

Hist

Geog

In/jn

Hist

Mat

 

mat

Przy

Mat

Hist

Jp

Wos

Przy

Mat

Jn/in

Przy

Geog

jn

hist

Geog

mat

Hist

Jp

Wos

Przy

Mat

Jn/in

przy

geog

jn

hist

Geog

Geog

j.n.

Przy

Hist

Geog

Hist

Mat

Jn

Przy

Hist

geog

Jp

geog

j.n

Przy

Hist

Geog

Hist

Mat

Jn

Przy

Hist

geog

Jp

p.p.

Przy

Jn

Fiz

Mat

Przy

Hist

Geo

Jn

bio

przy

Mat

p.p.

przy

jn

fiz

mat

Przy

hist

geo

Jn

bio

przy

Mat

 

 

jn

 

 

przy

 

 

jn

 

 

mat

 

 

 

 

 

 

14.03.2015

15.03.2015

21.03.2015

22.03.2015

Kl I

Kl II

Kl III

Kl. I

Kl II

Kl III

Kl I

Kl II

Kl III

Kl I

Kl II

Kl III

p.p

hist

mat

Chem

Geog

hist

In/jn

Jp

Mat

Jp

Jp

Geog

p.p

hist

mat

chem

Geog

hist

In/jn

Jp

Mat

Jp

Jp

Geog

Jp

hist

Geog

Mat

Jn

hist

Jn/In

Jp

Geog

jp

Geog

Jp

jp

hist

Geog

Mat

Jn

Hist

Jn/In

Jp

Geog

jp

Geog

Jp

wos

Jp

przy

Wos

Jp

Geog

Mat

Jn

Jp

Mat

Jp

jn

wos

Jp

przy

Wos

Jp

Geog

Mat

Jn

Jp

Mat

Jp

Jn

hist

jp

hist

Jp

Mat

Hist

Fiz

Geog

Jn

Geog

Jp

Jn

hist

jp

hist

jp

mat

Hist

fiz

geog

Jn

geog

jp

Jn

 

hist

hist

 

 

hist

 

 

jn

 

 

jn

 

 

 

 

 

 

11.04.2015

12.04.2015

18.04.2015

19.04.2015

Kl I

Kl II

Kl III

Kl I

Kl II

Kl III

Kl I

Kl II

Kl III

Kl I

Kl II

Kl III

Jp

mat

jp

Jn

Mat

Jp

In/jn

geog

przy

jn

Hist

geog

jp

mat

jp

jn

Mat

Jp

In/jn

geog

przy

jn

Hist

geog

Jp.

jp

Geog

mat

Jn

jp

Jn/In

Geog

Przy

Hist

Jn

geog

jp

jp

Geog

mat

jn

Hist

Jn/in

geog

przy

Hist

Jn

geog

mat

jn

jp

Jn

geog

Hist

biol

Hist

Geog

Geog

hist

hist

mat

jn

jp

jn

geog

Hist

biol

hist

geog

Geog

hist

hist

p.p

geog

jn

 

geog

hist

Jp

jp

 

Hist

Geog

hist

p.p

geog

jn

 

geog

hist

jp

jp

 

Hist

geog

hist

 

 

jn

 

 

 

 

 

 

hist

 

hist

 

 

 

 

 

 

 

Strona 7 z 13

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»
Which is the best web hosting? Read my just host review and compare it with ipage. Find a reliable hosting provider.
Joomla Templates by Joomla Hosting